• Data wydarzenia:
W przyszłym tygodniu do Dzierzkowic dotrze kolejna partia żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Będzie to ostatni transport w kończącym się programie pomocy żywnościowej, ale jest szansa, że ta forma wsparcia będzie kontynuowana. Paczki będą wydawane w środę 29 lipca między 8.00 a 12.00 w remizie OSP w Dzierzkowicach-Rynku, a dystrybucją żywności zajmie się, jak zwykle, Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic".

- Z powodu pandemii koronawirusa prosimy zainteresowanych, by zaopatrzyli się w maseczki ochronne. Osoby, które zgłoszą się po paczki będą obsługiwane pojedynczo, natomiast pozostali powinni czekać przed remizą zachowując dystans społeczny - apeluje sekretarz Stowarzyszenia Krzysztof Dudek.

Potrzebujący mieszkańcy gminy otrzymają w sumie prawie cztery tony darów z Banku Żywności w Lublinie, to m.in.: groszek konserwowy z marchewką, koncentrat pomidorowy, makaron, ryż, ciastka i gołąbki w sosie pomidorowym. Po pomoc mogą się zgłaszać osoby, które spełniają odpowiednie kryterium dochodowe i mają skierowanie, wydane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach.

Szacuje się, że w gminie Dzierzkowice z tej formy wsparcia korzysta ponad 350 osób z około 100 rodzin. Będą to ostatnie paczki, wydawane w kończącej się edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, ale Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic" i miejscowy OPS już przygotowują się do kontynuowania tej formy wsparcia. W nowej edycji paczki będzie przekazywać prawdopodobnie Polski Czerwony Krzyż, ale ostatecznych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Jeśli będą pozytywne, kolejne paczki dotrą do Dzierzkowic jesienią.