• Data wydarzenia:
W trosce o środowisko Gmina Dzierzkowice planuje stworzyć Strategię Rozwoju Elektromobilności. By była ona skuteczna musi odpowiadać na potrzeby mieszkańców, dlatego samorząd liczy na ich opinie. W tym celu powstała ankieta on-line, w której każdy może przekazać swoje sugestie. Elektromobilność to działania promujące korzystanie m.in. z pojazdów elektrycznych czy na gaz oraz zeroemisyjnych środków transportu, jak np. rower lub hulajnoga. To także działania podjęte w celu ograniczenia hałasu komunikacyjnego i emisji szkodliwych substancji pochodzących ze spalin samochodowych.

- Wszystko wskazuje na to, że strategia będzie potrzebna, byśmy w przyszłości mogli się starać o dotacje na inwestycje w szeroko pojętą gospodarkę niskoemisyjną. Zanim powstanie taki dokument chcemy poznać opinie najbardziej zainteresowanych - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Anonimowa ankieta zawiera 37 pytań, które dotyczą m.in.: sposobów przemieszczania się, kosztów paliwa i tych związanych z eksploatacją różnych pojazdów, miejsc parkingowych i liczby kilometrów pokonywanych po gminie. Mieszkańcy mogą również określić jak często korzystają z roweru, chodzą albo jeżdżą na hulajnogach oraz czy mają lub mieli okazję przejechania się pojazdami elektrycznymi.

Autorzy badania proszę także o opinie na temat wynajmu na minuty samochodów, skuterów czy rowerów i dotacji na zakup pojazdów elektrycznych oraz darmowe punkty ładowania. Odpowiedzi na te i inne pytania można przesyłać do końca lipca, a ankietę wypełnić on-line na stronie: www.dzierzkowice.pl. Przygotowanie "Strategii rozwoju elektromobilności dla gminy Dzierzkowice na lata 2020 - 2035" jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej na:http://ias24.eu