• Data wydarzenia:
Mieszkańcy Ludmiłówki, Wyżnianki i Wyżnicy-Kolonii zostali laureatami konkursu fotograficznego "Dzierzkowice w obiektywie". Jury, powołane przez organizatorów z miejscowego ośrodka kultury, właśnie podzieliło nagrody, a oficjalne podsumowanie konkursu odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Każdy z uczestników mógł zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia, pokazujące walory przyrodnicze, krajobrazowe czy kulturalne gminy Dzierzkowice. Propozycja cieszyła się większym zainteresowaniem wśród dorosłych autorów, ale nagrody i wyróżnienia odbiorą również młodsi uczestnicy. Łącznie jury oceniło prawie 40 fotografii, przyznając cztery nagrody, po dwie w młodszej i starszej kategorii. W pierwszej zasłużyli na nie - 16-letni Kewin Bańka z Wyżnianki i Natalia Latos z Ludmiłówki.

Wśród dorosłych fotografów najlepsze wrażenie na jurorach zrobiły propozycje nadesłane przez Michała Wójtowicza z Wyżnicy-Kolonii i Kacpra Starucha z Ludmiłówki. Laureaci odbiorą nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, ufundowane przez organizatorów konkursu, którymi są Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach i Gmina Dzierzkowice. Uroczyste podsumowanie fotograficznej rywalizacji odbędzie się w ośrodku kultury w niedzielę 26 lipca o 13.00 i będzie połączone z otwarciem dwóch wystaw. Na pierwszej zostaną zaprezentowane prace uczestników konkursu fotograficznego, a na drugiej - Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który w tym tygodniu odbywa się w gminie Dzierzkowice. Więcej na:http://ias24.eu