• Data wydarzenia:
Dzierzkowice po raz pierwszy gościły w miniony weekend uczestników 15. Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych z okazji 30-lecia powstania NSZZ Policjantów. W stawce dziewięciu zespołów najlepsza okazała się reprezentacja Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej, która wygrała wszystkie swoje mecze.Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań grupowych. Najlepsze ekipy grały potem o najwyższe cele, a pozostałe zespoły o kolejne lokaty.

W finale żołnierze z brygady wielonarodowej pokonali Związek Zawodowy Policjantów w Lublinie 2:1, a w meczu o trzecie miejsce Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie wygrała 1:0 z reprezentacją Związku Zawodowego Straży Pożarnej "Florian" z Międzyrzeca Podlaskiego. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Komenda Powiatowa Policji Tomaszów Lubelski, Straż Graniczna Dorohusk, Komenda Miejska Policji Lublin, Celnicy Oddział Lublin i Komenda Powiatowa Policji Kraśnik.

W nieoficjalnej klasyfikacji najlepszych strzelców najbardziej skuteczny, z 7 golami, okazał się szef sztabu Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej pułkownik Michał Małyska.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary z rąk wójta Marcina Gąsiorowskiego, wiceprzewodniczącego ZW NSZZ Policjantów w Lublinie Michała Sawickiego, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku podinspektora Artura Dybińskiego i przedstawicielka sponsora Magdaleny Okrzejskiej z firmy "Allianz".

- Takie turnieje odbywają się od 2003 roku w różnych miejscach. W Dzierzkowicach graliśmy po raz pierwszy, ale wrażenia są tak przyjemne, a przyjęcie gospodarzy tak ciepłe, że chcemy tu wrócić - zapowiada organizator turnieju Stanisław Bijak, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Kraśniku.

Przedstawiciele władz gminnych, piłkarze i organizatorzy turnieju nie wykluczają, że na kolejne spotkanie w Dzierzkowicach nie będą czekać rok, a jedynie kilka miesięcy. We wspólnych planach jest bowiem turniej halowy w nowym obiekcie, który powstaje w Terpentynie.

Turniej odbył się pod patronatem wójta gminy Dzierzkowice Marcina Gąsiorowskiego i przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Lublinie Artura Garbacza.