• Data wydarzenia:
Budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie będzie mieć nową elewację. Gmina Dzierzkowice przyjmuje oferty firm, które wykonają niezbędne prace, by m.in. dostosować kolorystykę obiektu do powstającej przy szkole hali sportowej.

- Obecna elewacja była wykonana kilkanaście lat. Przez ten czas farba nieco wyblakła i pojawiły się ubytki. Chcemy je uzupełnić, a także wymyć ściany i na nowo je pomalować w kolorze podobnym do budowanej hali - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Potencjalni wykonawcy tych robót mogą składać oferty do 22 lipca, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec sierpnia.

 Budowa hali przy ZPO w Terpentynie już się kończy. Roboty budowlane zostały wykonane, a teraz trwają prace porządkowe, które powinny się zakończyć w najbliższych dniach. W nowej hali w Terpentynie będzie m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, siłownia, punkt pierwszej pomocy i magazyn na sprzęt oraz trybuny na prawie 120 miejsc. Budowa obiektu będzie kosztować prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego prawie połowę będzie stanowić dotacja, którą gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Więcej na:http://ias24.eu