• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice może otrzymać w ramach rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa. ponad 630 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Inwestycji Samorządowych, który ma być finansowany z Funduszu COVID-19.- Zasady wydatkowania tych środków jeszcze nie są znane, dlatego na razie trudno określić na jakie zadania je przeznaczymy. Potrzeby są duże, a spadek dochodów, spowodowany pandemią jest znaczny. Czekamy więc na kolejne kroki, które doprowadzą do tego, że obiecane pieniądze znajdą się na naszym koncie - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Razem z innymi samorządowcami z powiatu kraśnickiego wójt Gąsiorowski odebrał symboliczną promesę, zapowiadającą przyznanie rządowych środków, podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Kraśniku.

W ramach "tarczy inwestycyjnej" gminy otrzymają dotacje w wysokości od 0,5 miliona do 93 milionów złotych, a powiaty - do 20 milionów. Wysokość dotacji była obliczana według algorytmu, który uwzględniał m.in. wydatki majątkowe oraz zamożność gmin i powiatów. Więcej na:http://ias24.eu