• Data wydarzenia: 25 maj 2020 00:00
Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie rozpoczął w poniedziałek 25 maja konsultacje dla ósmoklasistów. Wcześniej szkoła wznowiła również działalność miejscowego przedszkola i dyżury specjalistów. Konsultacje dla ósmoklasistów dotyczą nie tylko przedmiotów egzaminacyjnych, czyli języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Młodzież może korzystać także z pomocy nauczycieli chemii, fizyki, języka niemieckiego i edukacji dla bezpieczeństwa.

Spotkania odbywają się przeważnie indywidualnie w poniedziałki i czwartki. Na razie udział w konsultacjach zadeklarowało około 20 uczniów, czyli prawie połowa naszych ósmoklasistów. Ci, którzy chcą dołączyć do tej grupy mogą się w tej sprawie kontaktować z wychowawcami lub nauczycielami poszczególnych przedmiotów - mówi dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska.

Nie odbywają się natomiast, także dozwolone od 25 maja, zajęcia dla klas I - III, ponieważ rodzice zapowiedzieli, że ich pociechy nie wrócą na lekcje stacjonarne do końca roku szkolnego. Tydzień wcześniej, czyli 18 maja szkoła wznowiła stacjonarne zajęcia dla uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością. Wróciły również stacjonarne porady logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne. Otwarte jest też Przedszkole Gminne w Terpentynie, do którego uczęszcza kilkoro dzieci. Oprócz konsultacji dla ósmoklasistów i zajęć opiekuńczych dla najmłodszych dzieci nauczyciele ZPO w Terpentynie i miejscowego przedszkola nadal prowadzą zdalne zajęcia przez internet. Więcej na: http://ias24.eu