• Data wydarzenia: 25 maj 2020 00:00
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice i inne osoby, które wstrzymywały się z wizytą w urzędzie gminy ze względu na pandemię koronawirusa, nie muszą już zwlekać z odwiedzinami. Można załatwiać wszystkie sprawy, choć obsługa interesantów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Rozporządzenie Rady Ministrów, zobowiązujące urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli, weszło w życie w poniedziałek 25 maja, ale w Urzędzie Gminy Dzierzkowice większych zmian nie będzie.

Już od kilku tygodni staramy się pracować na tyle normalnie, na ile jest to możliwe i przed nikim nie zamykamy drzwi. Ruch jest zdecydowanie mniejszy niż przed pandemią i trudno przewidzieć czy i jak szybko to może się zmienić. Będziemy jeszcze bardziej otwarci na interesantów, dokładając wszelkich starań, by obsługiwać ich jak najlepiej - deklaruje wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Przy okazji zapowiada, że urząd przygotowuje się do wdrożenia systemu płatności kartami. Korzystając z programu "Polska bezgotówkowa" Gmina Dzierzkowice otrzymała trzy terminale. Mają one być zainstalowane w referatach, które zajmują się podatkami, odpadami komunalnymi oraz ewidencją ludności, ale będą do dyspozycji wszystkich, odwiedzających miejscowy urząd.