• Data wydarzenia: 20 kwiecień 2020 00:00
Około 4,5 tysiąca mieszkańców gminy Dzierzkowice otrzymało maseczki ochronne, zakupione przez samorząd. Wszystkie zostały rozdysponowane przed weekendem w ciągu kilku godzin.

- Sprawne przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu osób. Byli to pracownicy urzędu gminy i ośrodka pomocy społecznej, radni, sołtysi oraz druhowie ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którym serdecznie dziękuję - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Większość mieszkańców od razu odebrała maseczki, a gdy rozdający nie zastali domowników, zostawiali maski na ogrodzeniach czy w skrzynkach pocztowych. Wielkość zamówienia została oszacowana na podstawie liczby osób, zgłoszonych w deklaracjach śmieciowych i na tej samej podstawie maseczki były rozdawane. Wszystkie można prać i prasować, by nadawały się do wielokrotnego użytku. Do maseczek jest dołączona ulotka z informacjami o akcji i stosowaniu środków ostrożności w czasie pandemii koronawirusa. Na wyposażenie mieszkańców w maseczki Gmina Dzierzkowice wydała około 20 tysięcy złotych. Więcej na:http://ias24.eu