• Data wydarzenia: 16 kwiecień 2020 00:00
Gmina Dzierzkowice będzie rozdawać za darmo maseczki ochronne. Zamówienie ma być zrealizowane w czwartek 16 kwietnia i jeszcze tego samego dnia rozpocznie się dystrybucja masek.

- Zamówiliśmy 5 tysięcy maseczek wielokrotnego żytku, które można prać i prasować. Wielkość zamówienia oszacowaliśmy na podstawie liczby osób, zgłoszonych w deklaracjach śmieciowych i na tej samej podstawie będziemy je rozdawać - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Trwają ustalenia, dotyczące sposobu dystrybucji, w którą prawdopodobnie zostaną zaangażowani druhowie z kilku jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. - By zachować wszelkie środki ostrożności i zadbać o bezpieczeństwo zarówno strażaków, jak i mieszkańców, chcemy maksymalnie ograniczyć ich bezpośredni kontakt. Dlatego, podobnie jak w innych gminach wiejskich, maseczki będziemy zostawiać na płotach czy furtkach, skąd domownicy powinni je jak najszybciej odebrać - dodaje wójt Gąsiorowski. Na wyposażenie mieszkańców w maseczki ochronne Gmina Dzierzkowice wyda 20 tysięcy złotych. Więcej na:http://ias24.eu