• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice jest wśród samorządów, które starają się o rządową pomoc na zakup sprzętu do zdalnego nauczania. Do wszystkich szkół ma trafić 30 laptopów z oprogramowaniem - Wniosek o przyznanie pieniędzy przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa złożyliśmy w drugim dniu naboru, czyli w ubiegłym tygodniu. Jak tylko otrzymamy decyzję postaramy się w miarę możliwości jak najszybciej znaleźć dostawcę - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Zgodnie z przepisami dzierzkowicki samorząd może liczyć na wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych. Zakupiony sprzęt trafi do Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, prowadzonego przez gminę oraz stowarzyszeniowych szkół w Ludmiłówce i Wyżnicy.

Termin zakupu zależy od decyzji o przyznaniu środków oraz możliwości rynkowych potencjalnych dostawców. Do podziału między gminy i powiaty, które chcą kupić laptopy i tablety oraz dostęp do internetu dla uczniów w całym kraju jest 186 milionów złotych. Samorządy nie muszą mieć wkładu własnego, ponieważ pieniądze na pokrycie wszystkich kosztów mogą otrzymać z CPPC. Więcej na: http://ias24.eu