• Data wydarzenia:
Wszystkie zebrania wiejskie, które miały się odbyć w tym miesiącu w gminie Dzierzkowice, w związku z zagrożeniem koronawirusem zostały odwołane. Najbliższe było planowane na czwartek 12 marca wieczorem w Dzierzkowicach-Woli, ale tak jak pozostałe zostały przełożone na inny, jeszcze nie określony termin.

Na razie trudno to ustalić, ponieważ sytuacja epidemiologiczno-sanitarna zmienia się bardzo szybko. Gdy będzie opanowana opracujemy nowy harmonogram - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Przypomina przy tym, że zgodnie z wczorajszymi decyzjami rządu zajęcia w placówkach oświatowych i kulturalnych w całym kraju zostały zawieszone do 25 marca.

Jednocześnie apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wójt Gąsiorowski prosi również o ograniczenie do minimum wizyt w urzędzie i innych instytucjach publicznych oraz zgłaszanie się w te miejsca wyłącznie w pilnych sprawach. Większość pozostałych można załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną. Wyłącznie przez internet należy regulować płatności z tytułu podatków i innych opłat, a jeżeli wizyty w urzędzie nie można uniknąć najpierw należy uzgodnić tę sprawę telefonicznie z konkretnym pracownikiem urzędu. Pełny wykaz telefonów jest dostępny na stronie: http://dzierzkowice.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-52