• Data wydarzenia:
Każdy mieszkaniec gminy Dzierzkowice może mieć szybki dostęp do planu zagospodarowania przestrzennego. Wystarczy, że skorzysta z Systemu Informacji Przestrzennej. To nowe, bezpłatne narzędzie elektroniczne. Do niedawna po informacje, dotyczące przeznaczenia wybranych terenów w gminie lub konkretnej działki trzeba było zgłosić się do urzędu. Teraz można to sprawdzić bez wychodzenia z domu.

Gminny System Informacji Przestrzennej Gminy Dzierzkowice jest dostępny na stronie internetowej gminy w zakładce na dole strony głównej. By z niego korzystać wystarczy dostęp do internetu. Podpis elektroniczny, wpisywanie danych użytkownika czy innych haseł nie jest potrzebne. Po otwarciu zakładki na górze ekranu pojawi się intuicyjna wyszukiwarka, która umożliwia odszukanie danego obiektu lub miejsca, na przykład po numerze działki lub adresie.

W ten sposób można sprawdzić m.in. czy teren, którym jest zainteresowany użytkownik, w planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe czy inne inwestycje. Nowe narzędzie ma charakter wyłącznie informacyjny. Każdy kto chce uzyskać dokument, potwierdzający odnalezione w nim zapisy, musi się w tej sprawie zgłosić do urzędu. Więcej na:http://ias24.eu