• Data wydarzenia:
Około 7 ton żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Dzierzkowice będzie do rozdysponowania w pierwszej w tym roku turze pomocy z programu Unii Europejskiej. Paczki na podstawie skierowań z miejscowego ośrodka pomocy społecznej będzie wydawać w przyszłym tygodniu Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic.

Transport dotrze do nas po weekendzie, ale już wiemy, że asortyment będzie zróżnicowany. W paczkach będzie: cukier, mleko, ćwikła, pasztet wieprzowy, szynka drobiowa, żółty ser i powidła - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową sekretarz stowarzyszenia Krzysztof Dudek. Pomoc będzie wydawana w środę 12 lutego między 8.00 a 12.00 w remizie OSP w Dzierzkowicach-Rynku.

Miejscowy ośrodek pomocy społecznej wydał ponad 130 skierowań dla rodzin, objętych tą formą wsparcia. Skorzysta z niej łącznie prawie 370 osób. Paczki będą pochodzić z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Mogą je otrzymać osoby, które spełniają kryteria dochodowe. W przypadku osób samotnie gospodarujących dochód nie może przekraczać 1 tysiąca 402 złotych, a w bardziej licznych rodzinach limit ten wynosi 1 tysiąc 56 złotych netto miesięcznie na osobę. Więcej na:http://ias24.eu