• Data wydarzenia:
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice po raz szósty kończyli okres Bożego Narodzenia na "Noworocznym Spotkaniu z Kolędą". W niedzielę 26 stycznia w miejscowym kościele, gdzie występowali artyści, rozbrzmiewały zarówno tradycyjne i dobrze znane utwory, jak i mniej popularne, a czasem nawet zapomniane melodie.Wykonywali je uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie oraz artyści, związani z miejscowym ośrodkiem kultury. Tradycyjne kolędy chętniej wybierali młodsi wykonawcy, natomiast dorośli przygotowali mniej znany repertuar. Wśród wykonywanych utworów były; "Przybieżeli do Betlejem", "Gore gwiazda Jezusowi", "Pastorałka od serca do ucha", "Lulajże Jezuniu", "Wesoła nam się zjawiła" czy "Józefie stajenki nie szukaj".

Podczas niedzielnego koncertu prezentowali je: podopieczni Urszuli Muszelskiej z ZPO w Terpentynie - wokalistka Milena Cielepała, zespół wokalny i duet Alicja Dudek i Julia Borycka, grający na fletach. Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach reprezentowali: trio wokalne "Nutki" w składzie - Julia Broniec, Ilona Obel i Maja Ślusarczyk, solistka Katarzyna Kilian oraz dorosłe zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia i "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora, działającego przy GOK.

Szóste "Noworoczne Spotkanie z Kolędą" podsumował jego pomysłodawca, wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, który złożył wykonawcom i widzom najlepsze życzenia z okazji nowego 2020 roku, a także podziękował artystom, którzy reprezentują Gminę Dzierzkowice na imprezach, nie tylko o zasięgu lokalnym.

Dzień wcześniej, w sobotę 25 stycznia przedstawiciele gminy Dzierzkowice wystąpili w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. W jubileuszowej, bo organizowanej po raz dziesiąty imprezie, gminę reprezentowały Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia i "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora oraz solistka Leokadia Terelak z Sosnowej Woli.

Tydzień wcześniej ci sami wykonawcy zdobyli nagrody na 21. Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Więcej na:http://ias24.eu