• Data wydarzenia:
Małżeństwo to diament szlifowany całe życie… (Antoni Regulski)
 
To właśnie te słowa towarzyszyły Jubilatom podczas uroczystości wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, która odbyła się w gminie Dzierzkowice dnia 29 grudnia 2019r. Medalami uhonorowane zostały pary małżeńskie, które w 2018 i 2019 roku obchodziły „Złote Gody”, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym  w Dzierzkowicach-Rynku, którą celebrował proboszcz ks. Wiesław Rycerz w bardzo podniosłej atmosferze.  Słowa księdza wypowiedziane podczas homilii o sile miłości i istocie małżeństwa na pewno na długo utkwią w sercach i pamięci uczestników Jubileuszu. Mszę świętą uświetnił swoim śpiewem Zespół Śpiewaczy „Wesoła Gromada” z Dzierzkowic. Na zakończenie eucharystii małżonkowie otrzymali od proboszcza okolicznościowe dyplomy.

Dalsze uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Szanownych Jubilatów i przybyłych gości  ciepłymi słowami przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Magdalena Jakubczak, która w swoim przemówieniu nawiązała do najważniejszych wartości jakimi są miłość, wierność oraz uczciwość małżeńska. Wójt Gminy Dzierzkowice Pan Marcin Gąsiorowski gratulował dostojnym małżonkom dotrzymania przysięgi małżeńskiej, oraz tego, że pomimo różnych przeciwności losu wytrwali razem, że są wzorem i inspiracją dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Wójt Gminy Dzierzkowice w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Dzierzkowice Pana Dariusza Latosa.

W imieniu Jubilatów głos zabrał Pan Ryszard Kowalski oraz Pani Elżbieta Bis, którzy podziękowali za zorganizowanie tak pięknej uroczystości.

Wszystkim Jubilatom  wręczono odznaczenia, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło również toastu za zdrowie świętujących par oraz poczęstunku. Uroczystość upiększył występ dzieci i młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury  Dzierzkowicach. Świętowano przy akompaniamencie muzyki w miłej i pogodnej atmosferze.

Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.
Pamiątkowe medale odebrali Państwo:
 1. Irena i Waldemar Bartosikowie
 2. Elżbieta i Ryszard Bisowie
 3. Anna i Stanisław Borowscy
 4. Teresa i Stanisław Bryczkowie
 5. Krystyna i Józef Dolińscy
 6. Zenobia i Tadeusz Dudkowie
 7. Halina i Longin Kapicowie
 8. Barbara i Ryszard Kowalscy
 9. Halina i Zenon Kowalscy
 10. Marianna i Julian Latosowie
 11. Władysława i Jan Majewscy
 12. Helena i Ryszard Siudymowie
 13. Stanisława i Józef Wicińscy
 14. Krystyna i Gustaw Zawółowie
 
Złotym Jubilatom życzymy kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości, by nie zabrakło spokoju i ludzkiej życzliwości oraz doczekania kolejnych jubileuszy.


 


Więcej zdjęć do obejrzenia w galeri pod adresem: http://dzierzkowice.pl/?c=mdGal-cmSiatka-63-94&strona=0