• Data wydarzenia:
Brak śniegu i silnych mrozów martwi narciarzy, ale nie wykonawców robót budowlanych. Ze sprzyjającej pogody korzysta m.in. firma, która buduje halę sportową przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie.

Pracownicy kończą wstawianie okien, dzięki czemu obiekt będzie gotowy w stanie surowym zamkniętym. Trwa również docieplanie budynku i prace przy wyborze kolorystyki, która będzie nieco inna niż pierwotnie planowano. Korekta została wprowadzona po to, by kolory zastosowane w hali w przyszłości komponowały się z nową elewacją ZPO.

Równolegle do robót zewnętrznych trwają prace wewnątrz nowego obiektu. Elektrycy kończą układanie wewnętrznej instalacji, tynkarze swoją pracę przy zapleczu hali, a niebawem rozpocznie się montaż wewnętrznych instalacji sanitarnych i tynkowanie głównej części budynku. Kolejnym ważnym etapem robót będzie położenie specjalnej, sportowej podłogi. Odpowiedzialni za inwestycję ustalają jaką wybrać wykładzinę, a także dopinają szczegóły wyposażenia hali, systemu nagłośnienia i innych elementów, które będą mieć wpływ na funkcjonalność całego obiektu.

Przedstawiciele wykonawcy, pracownicy urzędu gminy i ZPO w Terpentynie oraz inspektorzy nadzoru inwestorskiego wierzą, że powstający obiekt będzie nie tylko nowoczesny i estetyczny ale przede wszystkim funkcjonalny. Dzięki dobrej organizacji budowy oraz przychylności Ministerstwa Sportu i Turystyki, które współfinansuje ten projekt, w tym roku zostanie wykonanych więcej prac niż przewidywał harmonogram. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego hala w Terpentynie będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Więcej na:http://ias24.eu