• Data wydarzenia:
Kolejny udany występ reprezentantów Gminy Dzierzkowice w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym. Wśród laureatów imprezy, która odbyła się w sobotę 23 listopada, są - zespół śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia i zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora w Dzierzkowicach oraz Leokadia Terelak z Sosnowej Woli.Zespół z Dzierzkowic-Zastawia zaprezentował utwory "Ach mój Boże idą gody" i "Tam pod borem", za które otrzymał jedną z pierwszych nagród. Na trzecią zasłużyła "Wesoła Gromada", która ujęła jurorów wykonaniem utworów "Daleko za morzem" i "Służył Janko". Z kolei Leokadia Terelak zaprezentowała "Płynie woda od ogroda" i "Tam za górami", za które odebrała nagrodę rzeczową.

Artyści z gminy Dzierzkowice byli jednymi z około 200 wykonawców przeglądu, który w tym roku odbył się po raz osiemnasty. Prezentacje oceniali - Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zespoły, chóry, kapele i grupa teatralna zostały uhonorowane nagrodami finansowymi, natomiast soliści otrzymali nagrody rzeczowe. Ich fundatorami byli: Zarząd Powiatu Kraśnickiego, dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak i GOK w Trzydniku Dużym. Więcej na:http://ias24.eu