• Data wydarzenia:
Zainteresowanie unijnymi dotacjami na "zieloną energię" wśród mieszkańców gminy Dzierzkowice jest duże i jeśli w najbliższych dniach się potwierdzi, samorząd przygotuje wniosek o przyznanie dofinansowania.Takie ustalenia zapadły we wtorek 3 września podczas spotkania informacyjnego w miejscowym ośrodku kultury, na które przyszło około 150 osób. - Przekazaliśmy informacje m.in. o spodziewanym poziomie dotacji, warunkach uzyskania pomocy, terminach realizacji projektu i szacowanym wkładzie własnym. Teraz decyzje należą do mieszkańców, którzy powinni złożyć w urzędzie dokumenty, potwierdzające zainteresowanie tą formą wsparcia - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka.

Większość uczestników wtorkowego spotkania chce skorzystać z unijnych środków na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, a niewielka grupa - kolektorów i kotłów na biomasę.

Potwierdzeniem zainteresowania dotacjami będzie teraz złożenie ankiety z informacjami m.in. o rodzaju instalacji, deklaracji udziału w projekcie i umowy użyczenia nieruchomości, na której mają być montowane OZE, gminie, by mogła w imieniu mieszkańców złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania.

Wszystkie dokumenty są przyjmowane w pokoju numer 5 Urzędu Gminy Dzierzkowice, najpóźniej do wtorku 10 września. Cały wniosek o przyznanie dotacji musi być złożony do 20 września.

Zgodnie z harmonogramem obecnego naboru decyzji o podziale pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można się spodziewać w wakacje przyszłego roku. Jeśli Gmina Dzierzkowice otrzyma dofinansowanie projekt będzie realizowany prawdopodobnie w 2021 roku.

W poprzednim naborze Gmina Dzierzkowice pozyskała unijne środki na zakup i montaż ponad 600 zestawów kolektorów słonecznych i około 40 kotłów na biomasę. Więcej na:http://ias24.eu