• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie nowych dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Informacje na temat możliwości pozyskania unijnych pieniędzy na ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i kotły opalane biomasą, zostaną przekazane we wtorek 3 września o 19.00 w miejscowym ośrodku kultury.

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania jest już ogłoszony, ale zanim złożymy własny musimy wiedzieć czy nasi mieszkańcy są zainteresowani tą formą wsparcia. Podczas wtorkowego spotkania poinformujemy m.in. o tym jaki może być poziom dotacji, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pomoc, jaki może być termin realizacji projektu oraz jaki może być szacunkowy udział własny jego uczestników - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Zainteresowani będą mogli od razu złożyć odpowiednie deklaracje, a jeśli znajdzie się odpowiednia grupa chętnych, samorząd w ich imieniu przygotuje wniosek o dofinansowanie, który musi być złożony do 20 września.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać maksymalnie 85 procent kosztów netto inwestycji, ale poziom dofinansowania będzie jednym z kryteriów przyznania dotacji. To kolejny taki projekt Gminy Dzierzkowice, która w poprzednim naborze pozyskała dotację na zakup i montaż ponad 600 zestawów kolektorów słonecznych i około 40 kotłów na biomasę.