• Data wydarzenia:
Rolnicy z gminy Dzierzkowice będą świętować zakończenie żniw w niedzielę 18 sierpnia. Modlitwie, tradycyjnym obrzędom i występom artystycznym po raz pierwszy będzie towarzyszyć Turniej Sołectw. Do klasyfikacji ogólnej będą zaliczane punkty za stoiska promocyjne oraz zdobyte w czterech konkurencjach - przeciąganiu liny, discgolfie, rzutch lotką i strzałach na bramkę. Poszczególne sołectwa bądź łączone grupy zmierzą się również w konkursie wieńców dożynkowych.

Zgodnie z tradycją niedzielne obchody rozpocznie dziękczynna msza święta polowa, która zostanie odprawiona w Dzierzkowicach-Rynku o 14.00. W roli starostów dożynkowych wystąpią, reprezentujący współgospodarzy święta, przedstawiciele sołectw Sosnowa Wola i Dębina - Gabriela Pietroń i Jarosław Romanowski.

Po eucharystii rozpocznie się część oficjalna z prezentacją wieńców i przemówieniami, a potem będą się odbywać konkurencje sołeckie, połączone z występami wokalnymi i tanecznymi dzieci, młodzieży i dorosłych, skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Dożynki poprowadzi urodzona w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, która wystąpi również jako solistka pod pseudonimem "Chilli", a świętowanie zakończy "Disco Polo Show". Organizatorzy zapraszają również na strażacką grochówkę, a najmłodszych uczestników do wesołego miasteczka. Więcje na:http://ias24.eu