• Data wydarzenia:
Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach zachęca do odwiedzenia wystawy prac, które powstały podczas 32. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego. Artyści z różnych stron Polski pracowali od 1 sierpnia, a efekty zaprezentowali na wernisażu w niedzielę 11 sierpnia.Podczas tegorocznego pleneru powstało ponad 90 obrazów, wykonanych różnymi technikami, przedstawiających przede wszystkim wąwozy, stawy, łąki i pola oraz zachowane przykłady dawnej architektury w gminie Dzierzkowice.

Za pomocą farb, pasteli i ołówków wiele urokliwych zakątków przenieśli na płótno artyści z Jarosławia, Chełmna, Rzeszowa, Płocka, Pionek, Białej Podlaskiej i Kraśnika. W tym roku w plenerze wzięli udział: Ewelina Tota, Eliza Cedrowska, Grażyna Pachocka, Beata Ciastek, Elżbieta Centkowska, Sabina Salamon-Konieczny, Małgorzata Wróblewska, Małgorzata Roczeń, Jacek Centkowski i Zofia Samusik-Zaremba, a komisarzem pleneru była Jadwiga Maj.

Poplenerową wystawę malarską można oglądać w Dzierzkowicach do końca września. Potem każdy z artystów zostawi po jednej pracy organizatorom, którymi byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach i Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie.

Uczestnicy niedzielnego wernisażu mogli również obejrzeć wystawę ceramiki węgierskiego garncarza Ferenca Fazekasa, który w przyszłym tygodniu poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Więcej na:http://ias24.eu