• Data wydarzenia:
Najlepsze drużyny sportowo-pożarnicze w gminie Dzierzkowice mają OSP Dzierzkowice-Wola i OSP Dzierzkowice-Rynek. To one spisały się najlepiej na międzygminnych zawodach, które odbyły się w niedzielę 30 czerwca na stadionie w Gościeradowie.Od kilku lat gminy Dzierzkowice, Gościeradów i Kraśnik organizują wspólne zmagania strażackich zespołów, a gospodarzem zawodów co roku jest inna gmina. W tegorocznych wzięło udział 14 drużyn, w tym 4 z gminy Gościeradów.

Klasyfikację generalną wszystkich ekip wygrała OSP Podlesie z gminy Kraśnik, a najlepszą drużynę z gminy Dzierzkowice miała OSP Dzierzkowice-Wola, która zajęła 8 miejsce. Na 10 pozycji rywalizację ukończyła OSP Dzierzkowice-Rynek, a za nią uplasowały się reprezentacje OSP Sosnowa Wola i OSP Ludmiłówka. - Początkowo występ tej ostatniej ekipy był bardzo udany. Po pierwszej części zawodów, czyli sztafecie druhowie z Ludmiłówki byli najlepsi w gminie, a ich dorobek plasował tę drużynę także wśród najlepszych w klasyfikacji wszystkich gmin. Niestety tej bardzo dobrej pozycji wyjściowej nie udało się utrzymać podczas ćwiczeń bojowych, a z rywalizacji o czołowe lokaty zespół wyeliminowało pechowe rozpięcie węża - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Ostatecznie prawo występu na zawodach powiatowych wywalczyły OSP Dzierzkowice-Wola i OSP Dzierzkowice-Rynek. Drużyna z Dzierzkowic-Woli wystąpiła podczas niedzielnych zawodów w składzie: Marcin Bral, Piotr Łojek, Dariusz Łojek, Cezary Zapalski, Wojciech Gniazdek, Józef Gniazdek, Michał Nosal i Sebastian Płecha.

Najlepsze drużyny odebrały puchary i dyplomy, które wręczali prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP jednocześnie wójt gminy Kraśnik Mirosław Chapski oraz wójtowie gmin Dzierzkowice - Marcin Gąsiorowski i Gościeradów - Mariusz Szczepanik.

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze odbędą się 14 lipca w Trzydniku Dużym. Więcej na:http://ias24.eu