• Data wydarzenia:
Finał konkursu "Odkryj talent", występy artystów z miejscowego ośrodka kultury, do tego rajd rowerowy, a na zakończenie koncert Krystyny Jeżowskiej. To tylko niektóre atrakcji tegorocznych obchodów Dnia Rodziny w Dzierzkowicach, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca i będzie połączony z tradycyjną Bicykliada.

To propozycja dla amatorów aktywnego odpoczynku, którzy mogą wyruszyć na jedną z trzech tras. Pierwsza - "Mega" liczy 48 kilometrów, druga - "Fan" - 35, a trzecia - "Family" - 7 kilometrów. Chętni nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy pojawić się na rynku w Dzierzkowicach w dniu rajdu o 13.00, gdy będzie otwierane biuro Bicykliady. Także od 13.00 rozpocznie się akcja znakowania jednośladów, a na 14.30 jest planowany start pierwszych cyklistów. Powrót uczestników rajdu jest planowany na 17.00 i będzie połączony z podsumowaniem konkursu plastycznego "Rower moich marzeń".

W konkursie "Odkryj talent" organizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic wystąpi 10 wykonawców, którzy zdobyli nominacje podczas wcześniejszych eliminacji w Ludmiłówce i Dzierzkowicach-Rynku. Oprócz przesłuchań konkursowych publiczność będzie oklaskiwać wokalistów i tancerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, a o 16.00 odbędzie się koncert Krystyny Giżowskiej, znanej z takich przebojów jak "Nie było Ciebie tyle lat", "Złote obrączki" czy "W drodze do Fontainebleau". Program niedzielnej imprezy dopełniają: dmuchany plac zabaw, kulkowy kemping, wspólne grillowanie i animacje dla najmłodszych. Na niedzielną imprezę na rynku zapraszają wójt i Rada Gminy Dzierzkowice oraz Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, a współorganizatorami Bicykliady są barancykling.pl i Powiat Kraśnicki. Więcej na:http://ias24.eu