• Data wydarzenia:
Julia Kurdziel z Krzywia została laureatką pierwszego konkursu "Odkryj talent", organizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic. Finałowe przesłuchania odbyły się w niedzielę 2 czerwca podczas gminnych obchodów Dnia Rodziny. O nagrody rywalizowało 10 wokalistów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach w Ludmiłówce i Dzierzkowicach-Rynku. Większość prezentowała utwory, które dały im nominacje, a podczas niedzielnego finału także szanse na końcowy triumf.

Zwyciężczyni Julia Kurdziel nie tylko odebrała nagrodę główną w postaci laptopa, ale również miała okazję występu z gwiazdą festynu Krystyną Giżowską, z którą zaśpiewała jej przebój "Nie było Ciebie tyle lat".

Na drugą nagrodę i smartfona zasłużyła Izabela Chmiel z Dzierzkowic-Podwodów, a na trzecią Julia Broniec z Dzierzkowic-Rynku, która odebrała tablet. Nagrody rzeczowe otrzymała także pozostała 7 finalistów, a wręczał je prezes Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic Sławomir Rodzik.

Pomysłodawcy konkursu cieszą się zarówno z zainteresowania konkursem wśród wykonawców, jak i pozytywnych ocen publiczności. - Dlatego już myślimy o kolejnej edycji, którą także postaramy się zorganizować przy zewnętrznym wsparciu finansowym. Jednak, nawet bez takiej pomocy chcielibyśmy, aby konkurs "Odkryj talent" odbywał się cyklicznie - zapowiada Sławomir Rodzik.

Uczestników pierwszego finału oceniali - Barbara Rodzik, Urszula Muszelska i Jakub Tarnawski z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie oraz Mirosław Kasperski z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach.

Konkurs był współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

Oprócz wokalistów uczestniczących w konkursie, podczas obchodów Dnia Rodziny wystąpili artyści z miejscowego ośrodka kultury, odbyło się także wspólne grillowanie, animacje dla najmłodszych oraz kolejna edycja rajdu rowerowego "Bicykliada".

Festyn zorganizowali: wójt i Rada Gminy Dzierzkowice oraz Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic i gminne jednostki OSP, natomiast współorganizatorami Bicykliady byli barancykling.pl i Powiat Kraśnicki. Więcej na:http://ias24.eu