• Data wydarzenia:
Julia Broniec, Patrycja Tomczyk i grupa "Ich Czworo" zostali pierwszymi finalistami konkursu "Odkryj talent", organizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic.Do nominowanych po przesłuchaniach, które odbyły się w niedzielę 12 maja w Ludmiłówce, dołączą jeszcze najlepsi wokaliści z eliminacji, zaplanowanych pod koniec maja w Dzierzkowicach-Rynku.

Występy uzdolnionych wokalnie mieszkańców gminy Dzierzkowice w wieku od 4 do 35 lat cieszyły się dużym zainteresowaniem miejscowej publiczności. - Przy plenerowej scenie w centrum Ludmiłówki zgromadziła się liczna grupa widzów, którzy słuchali utworów m.in.: Wodeckiego, Domagały, Brodki, Alvaro Silera czy zespołów disco polo - relacjonują organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic.

9-letnia Julia Broniec z Dzierzkowic-Rynku zdobyła nominację utworem "O mnie się nie martw" z repertuaru Kasi Sobczyk. Trzy lata starsza Patrycja Tomczyk z Ludmiłówki urzekła jurorów wykonanie utworu "Seven years" zespołu Lukas Graham. Trzecia nominacja przypadła grupie "Ich Czworo", złożonej z 8- i 9-latków ze szkoły w Ludmiłówce. Kacper Dudek, Hubert Mozgawa, Jakub Stojek i Natalia Mozgawa zaśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem".

Popisy wokalistów oceniali - Barbara Rodzik i Jakub Tarnawski z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie oraz Mirosław Kasperski z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach.

Lista 10 finalistów będzie uzupełniona po drugiej turze eliminacji, które odbędą się 26 maja w Dzierzkowicach-Rynku. Najlepsi powalczą o komputer, smartfon i tablet, a finał odbędzie się 2 czerwca podczas obchodów Dnia Rodziny.

Konkurs wokalny "Odkryj talent" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Wiecej na:http://ias24.eu