• Data wydarzenia:
Uzdolnieni wokalnie mieszkańcy gminy Dzierzkowice mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami scenicznymi i przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody. Tablet, smartfon, a nawet przenośny komputer czekają na laureatów konkursu "Odkryj talent", który dzięki wsparciu Unii Europejskiej organizuje Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie jednego utworu, który wykonają a capella lub z podkładem muzycznym podczas eliminacji plenerowych w Ludmiłówce lub w Dzierzkowicach Rynku. - Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ani jakichkolwiek sugestii co do repertuaru. Nieograniczona jest również liczba uczestników eliminacji, z których jury wybierze najlepszych 50 wykonawców - po 25 z przesłuchań w Ludmiłówce i w Dzierzkowicach Rynku. W ścisłym finale o nagrody powalczy tylko dziesiątka - mówi sekretarz Stowarzyszenia wokół Dzierzkowic Krzysztof Dudek.

To on przyjmuje zgłoszenia chętnych w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Terpentynie od poniedziałku do piątku między 8.00 a 15:00. Zainteresowani mogą się zapisywać także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: swd.dzierzkowice@wp.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 783 650 800. Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.dzierzkowice.pl i na profilu stowarzyszenia na Facebook'u.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w połowie kwietnia, a eliminacje odbędą się - 12 maja w Ludmiłówce i tydzień później w Dzierzkowicach Rynku. Finał jest planowany na 2 czerwca podczas obchodów Dnia Rodziny. Konkurs wokalny "Odkryj talent" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Więcej nahttp://ias24.eu