• Data wydarzenia:
W przyszłym tygodniu do Dzierzkowic dotrze kolejna partia żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Będzie to ostatni transport w kończącym się programie pomocy żywnościowej, ale już wiadomo, że ta forma wsparcia będzie kontynuowana. Paczki będą wydawane we wtorek 30 kwietnia między 8.00 a 12.00 w remizie OSP w Dzierzkowicach-Rynku, a dystrybucją żywności zajmie się, jak zwykle, Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic".

Z Banku Żywności w Lublinie mamy otrzymać: makaron, mleko, fasolę, pasztet, kabanosy i olej - wylicza sekretarz stowarzyszenia Krzysztof Dudek. Jednocześnie przypomina, że pomoc mogą odebrać osoby, które spełniają odpowiednie kryterium dochodowe i mają skierowanie, wydane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach.

Kolejnej transzy darów w ramach nowej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa można się spodziewać na przełomie września i października. Szacuje się, że w gminie Dzierzkowice z tej formy wsparcia korzysta ponad 400 osób z około 100 rodzin. więcje na: http://ias24.eu