• Data wydarzenia:
W gminie Dzierzkowice rozpoczął się cykl warsztatów w ramach projektu "Seniorzy na pięć plus", współfinansowanego z funduszy unijnych. Pierwsze zajęcia rękodzielnicze odbyły się przed świętami, natomiast w najbliższy piątek 26 i sobotę 27 kwietna starsi mieszkańcy gminy wezmą udział w warsztatach kulinarnych.

Wszystkie pomysły zostały przygotowane po to, by dać seniorom okazję na aktywne spędzanie wolnego czasu, zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie ludzi i miejsc oraz dobrą zabawę. Stąd, oprócz zajęć rękodzielniczych i kulinarnych, w ofercie są jeszcze zajęcia ruchowo-gimnastyczne, wokalno-teatralne, filmowo-fotograficzne i komputerowe oraz zajęcia discgolfa, które mają coraz większe grono zwolenników w Polsce.

W planach są również zajęcia z łucznictwa, wyjazdy na basen, do kina, teatru i filharmonii, spotkania integracyjne oraz wycieczki krajowe i zagraniczne. - Mamy już wybranych trenerów prowadzących warsztaty, organizatorów wyjazdów do kina i na basen oraz dostawców części sprzętu do prowadzenia zajęć. Pozostałe urządzenia powinny być do dyspozycji seniorów w najbliższych tygodniach, wtedy też mają być wybrani organizatorzy wycieczek - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka.

W projekcie "Seniorzy na pięć plus" bierze udział 50 osób, ale chętnych było znacznie więcej. Wszystkie pomysły mają być zrealizowane do końca przyszłego roku. Gmina Dzierzkowice pokryje tylko 15 procent kosztów, a na resztę otrzyma dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Więcej na:http://ias24.eu