• Data wydarzenia:
Nie słychać dzwonka do drzwi czy dźwięku telefonu, albo za cicho gra radio czy telewizor. Przyczyną takich sytuacji nie muszą być kwestie techniczne, ale kłopoty ze słuchem, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Mieszkańcy gminy Dzierzkowice będą mogli w przyszłym tygodniu skorzystać z bezpłatnych badań, które pozwolą wykryć ewentualne schorzenia.

Badania odbędą się w środę 20 marca od 12.00 w urzędzie gminy, ale wcześniej warto się zarejestrować. Można to zrobić bez żadnych skierowań telefonicznie pod numerem: 81 822 10 03. Test trwa zaledwie kilka minut, ale umożliwia wykrycie ubytków słuchu, a wykonujący go konsultanci doradzą jak poprawić komfort słyszenia, gdzie i w jaki sposób otrzymać niezbędną pomoc oraz ewentualnie podpowiedzą jak dobrać nowoczesny aparat słuchowy.

Według lekarzy każdy, kto przekroczył 35 rok życia powinien profilaktycznie zbadać swój słuch, ponieważ właśnie w tym wieku mogą pojawić się pierwsze jego ubytki. Tymczasem nieleczony niedosłuch pogłębia się latami, w sposób często niezauważalny, powodując wiele negatywnych skutków w życiu osoby niedosłyszącej. Więcej na:http://ias24.eu