• Data wydarzenia:
Trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola Gminnego w Terpentynie na nowy rok szkolny. Rodzice składają dokumenty od ponad tygodnia, a w piątek 8 marca mogą na miejscu przekonać się jak funkcjonuje placówka, otwarta jesienią ubiegłego roku. Podczas "Dnia otwartego", który rozpocznie się o 10.00, zainteresowani będą mogli porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, zwiedzić przedszkole i pobawić się ze swoimi pociechami w kącikach tematycznych.

- Obecnie z naszej oferty korzysta około 100 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapewniamy im opiekę między 6.30 a 16.30, całodzienne wyżywienie, leżakowanie i zajęcia dydaktyczne, wsparcie logopedy i psychologa oraz zajęcia socjoterapeutyczne. Paletę naszych usług dopełniają zabawy, spektakle i wizyty gości oraz wyjazdy do kina, gospodarstw agroturystycznych i w wiele innych, ciekawych miejsc - mówi dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie Anna Kazanowska.

Wśród dzieci, które uczęszczają do przedszkola, największą liczbę stanowią maluchy z gminy Dzierzkowice, które mają pierwszeństwo podczas rekrutacji, ale są również ich rówieśnicy z sąsiednich gmin. Szczegółowe informacje i dokumenty, które trzeba złożyć, by dziecko miało szanse na miejsce w przedszkolu od września tego roku, będą dostępne podczas piątkowego "Dnia otwartego". Termin rekrutacji upływa w połowie marca. więcej na:http://ias24.eu