• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice kolejny rok z rzędu ma swoich przedstawicieli wśród laureatów Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Jury jubileuszowej, organizowanej po raz 20., imprezy w Trzydniku Dużym doceniło zarówno zespoły jak i solistki.W ostatnim dniu trzydniowych przesłuchań, czyli w niedzielę 20 stycznia zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia zdobyły dwie nagrody główne. Tego samego dnia gminę reprezentowały również solistki - Leokadia Terelak z Sosnowej Woli i Stanisława Kowalska z Dzierzkowic-Rynku oraz "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora. Z kolei w kategorii wykonawców do lat 18, którzy występowali dwa dni wcześniej, na wyróżnienie zasłużyła Weronika Grudzińska.

Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych trwał trzy dni z jednodniową przerwą, spowodowaną ogłoszeniem żałoby narodowej ze względu na pogrzeb zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmiana terminu spowodowała, że na przesłuchaniach pojawiła się znacznie mniejsza liczba wykonawców niż się spodziewano, ale i tak impreza cieszyła się dużą popularnością, a artyści z gminy Dzierzkowice przywieźli z niej kolejne laury. Przed rokiem jury doceniło Weronikę Grudzińską, grupę "Małe Bajoro" i Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia.

Szansa na kolejne nagrody nadarzy się już w najbliższy weekend podczas Międzypowiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. Gminę Dzierzkowice będą w nim reprezentować: zespoły z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia, "Wesoła Gromada" oraz solistki - Leokadia Terelak i Stanisława Kowalska. Więcej na:http://ias24.eu