• Data wydarzenia:
"Noworoczne Spotkania z Kolędą" w gminie Dzierzkowice mają już stałe miejsce w kalendarzu lokalnych imprez artystycznych. Po raz piąty młodzi i dorośli wykonawcy śpiewali kolędy w niedzielę 20 stycznia w miejscowym kościele.Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2015 roku w niewielkiej sali miejscowego ośrodka kultury, ale ze względu na duże zainteresowanie kolejne edycje były organizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, a teraz - w kościele, gdzie uczestników koncertu powitał proboszcz parafii w Dzierzkowicach ksiądz Grzegorz Więcław.

Publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu zespołów i solistów. Byli to: uczniowie ZPO w Terpentynie i schola "Dzieci Boże" z miejscowej parafii, solistka Aleksandra Dudek, duet Zuzanna Łojek - Milena Cielepała i chór szkolny prowadzony przez Urszulę Muszelska, grupa wokalna "Nutki" oraz wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach - Julia Kurdziel i Weronika Grudzińska, zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia, a także zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora. Scholi "Dzieci Boże", prowadzonej przez wikariusza parafii w Dzierzkowicach księdza Marcina Flasińskiego, towarzyszył zespół, w którego składzie znaleźli się wójt Marcin Gąsiorowski, nauczyciele ZPO w Terpentynie - Jakub Tarnawski i Grzegorz Michałowski oraz instruktor GOK Mirosław Kasperski. Ten sam kwartet wystąpił również z trzema wokalistkami - Julią Gąsiorowską, Alicją Płechą i Julią Kurdziel.

Piąte "Noworoczne Spotkanie z Kolędą" zorganizowali wójt i rada gminy, parafia rzymskokatolicka i GOK w Dzierzkowicach. Więcej na: http://ias24.eu