• Data wydarzenia:
Chłodne i mokre było w tym roku zakończenie żniw w gminie Dzierzkowice. Choć w niedzielę 26 sierpnia pogoda nie była sprzymierzeńcem organizatorów dożynek ich program został zrealizowany, a największym powodzeniem cieszył się wieczorny koncert zespołu "Papa D.".- Ze względu na aurę rozpoczynającą uroczystość mszę świętą trzeba było przenieść z placu dożynkowego do miejscowego kościoła, a także odwołać występ najmłodszych tancerek z naszego ośrodka kultury. Deszcz towarzyszył nam niemalże przez cały czas, a przestał padać dopiero na koniec imprezy - relacjonują organizatorzy.

Podczas dziękczynnej mszy świętej starostowie - Jolanta Oszust i Robert Dudek z Dzierzkowic-Gór przekazali chleb wypieczony z tegorocznego ziarna wójtowi Marcinowi Gąsiorowskiemu i przewodniczącemu rady gminy Dariuszowi Latosowi, którzy podzieli go między dożynkowych gości.

Nieodzownym elementem święta plonów był konkurs wieńców, z których najładniejsze będą reprezentować gminę na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego. W tym roku wszystkie misternie wykonane kompozycje zostały uhonorowane wyróżnieniami, a nominacje do konkursu powiatowego otrzymały sołectwa Wyżnianka Kolonia i Terpentyna. Pozostałe wieńce przygotowali mieszkańcy sołectw: Sosnowa Wola, Dzierzkowice-Wola, Dzierzkowice-Podwody i Krzywie, Ludmiłówka, Dzierzkowice-Góry, Dzierzkowice-Zastawie i Wyżnica.

Podczas niedzielnego święta nagrody odebrali również właściciele najładniejszych ogrodów: Beata i Dariusz Puzoniowie z Wyżnianki Kolonii, Marzena i Waldemar Krakowiakowie z Dzierzkowic-Zastawia, Wioleta i Paweł Boryccy z Sosnowej Woli, Małgorzata Kalinowska-Łata i Grzegorz Łata z Wyżnicy Kolonii, Aneta i Maciej Szymczykowie z Dzierzkowic-Zastawia oraz Wiesława Duda z Wyżnicy.

W części artystycznej przed szeroką publiczność zaprezentowali się: Klub Seniora, zespół wokalny "Nutki" prowadzony w miejscowym ośrodku kultury przez Mirosława Kasperskiego, grupy taneczne "Free Steps" i "Freaky Moves" Agaty Zacharskiej oraz solistki - Weronika Grudzińska, Izabela Chmiel, Julia Kurdziel i Ilona Kurdziel. Spośród wykonawców spoza gminy Dzierzkowice na niedzielnym festynie wystąpiły - Amelia Wójtowicz i Hanna Szczepaniak z Bystrzycy w gminie Wólka Lubelska oraz dziecięcy zespół ludowy z Zakrzówka.

Wieczorem dożynkowi goście bawili się z zespołem "Biesiada Disco Polo-Hity" i na koncercie "Papa D.", który ściągnął do Dzierzkowic liczną rzeszę fanów, a świętowanie zakończył pokaz fajerwerków. Więcej na:http://ias24.eu