• Data wydarzenia:
Takiego zainteresowania wystawą w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach dawno nie było. Prace uczestników 31. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, które zostały zaprezentowane na wernisażu w niedzielę 12 sierpnia, obejrzało ponad 200 osób.Na poplenerowej ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt dzieł, wykonanych różnymi technikami, od oleju, przez pastel, po akryl. Większość przedstawia miejscowe krajobrazy, ale są również, na przykład młyn z Dzierzkowic-Woli, dzwonnica z Dzierzkowic-Rynku i inne urokliwe zakątki gminy.

Prace przygotowało prawie 20 profesjonalnych artystów, którzy na plener do Dzierzkowic przyjechali m.in. z Chełmna, Hajnówki, Kraśnika, Lublina, Pionek, Wrocławia, czy Wejherowa.

Po raz pierwszy artyści poprowadzili również warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Z ich propozycji skorzystało około 50 osób, z których większość zadeklarowała, że chciałaby brać udział w takich spotkaniach cyklicznie. Odpowiadając na te postulaty Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach postanowił włączyć zajęcia plastyczne do oferty na nowy sezon artystyczny, który rozpocznie się po wakacjach.

Poplenerową wystawę malarską można oglądać w Dzierzkowicach przez najbliższe dwa miesiące, a zajęcia plastyczne w miejscowym ośrodku kultury rozpoczną się we wrześniu. Poprowadzi je lokalna artystka Małgorzata Dudek, która była wśród uczestników tegorocznego pleneru.

Podsumowaniu pracy malarzy towarzyszyły występy młodych artystów, związanych z GOK. Swoimi zdolnościami pochwalili się: Izabela Chmiel, Julia Kurdziel, Weronika Grudzińska i Wiktor Zawół oraz zespół wokalny "Nutki" w składzie - Alicja Dudek, Martyna Dudek, Paulina Zapalska, Dominika Kowalska, Klaudia Wezgraj i Maja Ślusarczyk.

Organizatorami niedzielnego spotkania byli starosta kraśnicki Andrzej Maj, wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie. Więcj na:http://ias24.eu