• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice chce poszerzyć ofertę dla starszych mieszkańców. Swoje pomysły zawarła w projekcie, na który otrzyma unijne pieniądze.

Chodzi o ponad pół miliona złotych, które zamierzamy wykorzystać na różne działania. Będą to m.in. spotkania integracyjne, wyjazdy na basen i do teatru, a także zajęcia nordic walking, komputerowe i ruchowe. Chcemy również zorganizować dla seniorów zajęcia łucznicze, a nawet naukę gry w XBOX, by mogli wykorzystać nowe umiejętności podczas spotkań z dziećmi czy wnukami - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. W planach jest kilka wycieczek, także zagranicznych, w tym do zaprzyjaźnionego miasta Kaba na Węgrzech.

Unijne środki będą też wykorzystane na zakup sprzętów i urządzeń do organizacji zajęć, w tym sprzętu multimedialnego, czy zestawów do ćwiczeń ruchowych, które będą dostępne, nie tylko dla seniorów, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Autorzy pomysłu zakładają, że projekt obejmie około 50 osób, a jego realizacja rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i potrwa dwa lata. Z Europejskiego Funduszu Społecznego gmina otrzyma na ten cel ponad 530 tysięcy złotych, a z własnego budżetu wyda około 80 tysięcy. Więcaj na:http://ias24.eu