• Data wydarzenia:
Fani bluesa i motocykli takiej okazji nie mogą przegapić. W najbliższy weekend powinni się pojawić w Dzierzkowicach, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Bluesowy, połączony z Bluesowym Zlotem Motocyklowym. Będzie to już dziewiąta impreza pod nazwą "Kraśnik Blues Meeting", ale po raz pierwszy jej gospodarzem będą Dzierzkowice. W piątek 29 i sobotę 30 czerwca będą się odbywać konkursy, w tym główny o Grand Prix festiwalu, i koncerty, a wśród gwiazd będą kultowe zespoły "Dżem" i "Lombard".

To pierwsza u nas impreza plenerowa rangi ogólnopolskiej i pierwszy zlot motocyklowy. Spodziewamy się nawet kilku tysięcy gości, a w zlocie ma wziąć udział co najmniej 500 motocyklistów. Organizacyjnie to ogromne wyzwanie, ale mamy nadzieję podołać temu zadaniu i godnie przyjąć uczestników - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Festiwal rozpocznie się w piątek 29 czerwca o 12.00 konkursem "Dzieci śpiewają bluesa". Wystąpią w nim soliści w wieku od 7 do 15 lat, którzy przeszli gęste sito eliminacji. W wieczornej części, od 18.00, na plenerowej scenie stadionu w Dzierzkowicach, będą się prezentować dorosłe kapele - "Loud Crew", "Pawkin" i "Gang Olsena", a o 21.30 zagra "Dżem". Listę wykonawców pierwszego dnia festiwalu uzupełni Dr Gree. Uczestnicy Bluesowego Zlotu Motocyklowego przyjadą do Dzierzkowic już w piątek, ale szerokiej publiczności zaprezentują się dzień później. W sobotę o 12.00 rozpocznie się widowiskowa parada maszyn, które przejadą z Dzierzkowic do Urzędowa i Kraśnika, by wrócić do bazy w Dzierzkowicach. Początek konkursu o Grand Prix tegorocznego festiwalu zaplanowano na 14.00, a po przesłuchaniach zagrają "Manfredi and Johnson" i "Nocna Zmiana Bluesa". "Przeżyj to sam", "Nasz ostatni taniec" i innych przebojów z lat 80. minionego wieku w wykonaniu "Lombardu" będzie można posłuchać na żywo od 22.00, a "Kraśnik Blues Meeting" zakończy występ zespołu "SO3".

Koncertom i przesłuchaniom konkursowym będą towarzyszyć atrakcje dla dzieci i młodzieży, w tym miasteczko ruchu drogowego. W związku z festiwalem jeszcze przed jego rozpoczęciem od piątku w Dzierzkowicach będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Organizatorzy uprzedzają, że zamknięta będzie m.in. droga przy urzędzie gminy, proszą o wyrozumiałość i zalecają korzystanie z objazdów i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Do wspólnej zabawy zaprasza Agencja Reklamowa M-Production i jej partnerzy - Gmina Dzierzkowice, Powiat Kraśnicki i Grupa Motocyklowa "Szarża Kraśnik". Więcej na:http://ias24.eu