• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice rozpoczyna kolejną ważną i kosztowną inwestycję. Właśnie ogłosiła przetarg na budowę hali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym. Prace są rozłożone na trzy lata, a część pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z budżetu państwa. W sali, która powstanie przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, będzie m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, siłownia, punkt pierwszej pomocy i magazyn na sprzęt oraz trybuny na prawie 120 miejsc.

Prawie połowę kosztów inwestycji samorząd pokryje z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje ministerstwo sportu. Firmy, które chcą zrealizować to zadanie mogą składać swoje oferty do 29 maja, a termin zakończenia robót został ustalony na 30 czerwca 2020 roku. Budowa hali przy ZPO w Terpentynie to jedna z kilku tak poważnych inwestycji w gminie Dzierzkowice.

Kończy się montaż kolektorów słonecznych, które są współfinansowane ze środków unijnych. Do końca maja wszystkie powinny być zainstalowane. Już w ubiegłym roku zostało zamontowanych ponad 50 kotłów na biomasę, a w ramach tego samego projektu mieszkańcy będą mieć do dyspozycji jeszcze ponad 600 zestawów solarnych. Koszt całej inwestycji to prawie 6,5 miliona złotych, z czego większość stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Do końca maja potrwa przebudowa wodociągu w Ludmiłówce, a do końca października - rozbudowa oczyszczalni ścieków w Terpentynie. Oba zadania również są współfinansowane z funduszy unijnych, a ch koszt to ponad 6 milionów złotych. Z kolei do końca czerwca ma być gotowe, budowane od podstaw, przedszkole w Terpentynie. Jednopiętrowy budynek o powierzchni użytkowej ponad 560 metrów kwadratowych z parkingiem i ogrodzeniem będzie kosztować w sumie prawie 1,5 miliona złotych, z czego większość stanowi dotacja z RPO. Więcej na: http://ias24.eu