• Data wydarzenia:
Rodzina z pięciorgiem dzieci z Terpentyny w gminie Dzierzkowice potrzebuje pomocy. W pożarze na początku kwietnia spalił się jej dom, który nie nadaje się do zamieszkania. Pogorzelcy stracili dorobek całego życia, a spalony budynek wymaga gruntownego remontu. Na razie wszyscy zamieszkali u rodziny, a miejscowy ośrodek pomocy społecznej i Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic organizują pomoc poszkodowanym.

- Potrzebne są artykuły gospodarstwa domowego, środki czystości, przybory szkolne, pościel, bielizna i inne ubrania m.in. dla 7-letniej dziewczynki oraz chłopców w wieku 3, 5, 10 i 12 - wyliczają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach, gdzie można dostarczać dary. Ważne, by były to rzeczy nowe albo w używane, ale w dobrym stanie.

Osoby, firmy czy instytucje, które chcą wspomóc pogorzelców finansowo mogą wpłacać pieniądze na specjalne subkonto Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic w Banku Spółdzielczym Ziemi Kraśnickiej oddział w Dzierzkowicach, które zostało wydzielone wyłącznie na ten cel. Jego numer to: 65 8717 1019 2004 4001 1111 0003. Akcja będzie prowadzona do końca kwietnia. Więcej na:http://ias24.eu