• Data wydarzenia:
Uczniowie z gmin powiatu kraśnickiego przygotowują się do walki o nominacje do finału wojewódzkiego 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Etap powiatowy odbędzie się w przyszłym tygodniu, a wśród kandydatów do awansu są reprezentantki Gminy Dzierzkowice. Będą to cztery uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie - Wiktoria Stefańczak i Katarzyna Kilian z klasy piątej szkoły podstawowej oraz gimnazjalistki Oliwia Sikora z IIa i Natalia Wójtowicz z IIIb.

Wszystkie zdobyły nominacje podczas eliminacji gminnych, w których wystartowało 24 uczniów z Terpentyny i Ludmiłówki.

Ich zadaniem było rozwiązanie testu z pytaniami, które dotyczyły m.in.: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Oprócz nominowanych, w pierwszej trójce najlepszych uczniów szkoły podstawowej na trzecim miejscu znalazła się Amelia Dudek z klasy VIa, zaś w kategorii gimnazjalistów Aleksandra Głodkowska z IIa.

Ich odpowiedzi oceniali prezes OSP Dzierzkowice-Rynek i nauczyciel ZPO w Terpentynie Jacek Zdenicki, nauczycielka tej szkoły Iwona Młynik, komendant gminny Związku OSP RP Marek Wróbel i Edyta Mozgawa ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce.

Reprezentantki Gminy Dzierzkowice powalczą o prawo startu w finale wojewódzkim tegorocznego turnieju 27 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Do kolejnego etapu awansują tylko uczniowie, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajmą dwa pierwsze miejsca. Więcej na:http://ias24.eu