• Data wydarzenia:
Mieszkanki gminy Dzierzkowice po raz czwarty razem obchodziły Dzień Kobiet. Muzyczny prezent dla pań przygotowały zespoły i soliści z miejscowego ośrodka kultury oraz młodzież szkolna, a przedstawiciele władz samorządowych złożyli życzenia i wręczyli upominki.Podczas koncertu, który odbył się w niedzielę 11 marca, na widowni w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie zasiadło ponad 300 osób. Publiczność oglądała popisy tancerzy, wokalistów i instrumentalistów, którzy zapewnili prawie dwie godziny zabawy m.in. z takimi utworami jak: "Radość najpiękniejszych lat", "Księżniczka", "Chłopcy są okropni", "O mnie się nie martw" czy "W moim ogródeczku".

Wśród wykonawców były dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, dziewczęca grupa "Smile Ladies Crew", zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora, trio "Małe Bajoro", dziecięca grupa wokalna "Nutki", flecistka Zuzanna Dudek i Wiktor Zawół, który zaśpiewał kilka utworów z własnym akompaniamentem na gitarze.

W koncercie wystąpiły również solistki Izabela Chmiel, Weronika Grudzińska, Karina Gołoś i Ilona Kurdziel z GOK w Dzierzkowicach oraz Magdalena Wrześniewska, Julia Gąsiorowska i Julia Kurdziel z ZPO w Terpentynie, które kilka utworów wykonały także jako zespół "Sing" razem z Kariną Gołoś, Weroniką Grudzińską i Natalią Rachoń.

Część artystyczną kobiecego święta poprzedziły życzenia od wójta Marcina Gąsiorowskiego, a wraz z nim wiosenne kwiaty i upominki wręczali paniom radni i przewodniczący rady gminy Dariusz Latos, sekretarz Tomasz Ośka, dyrektor GOK w Dzierzkowicach Tomasz Wyka i wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha. Wśród gości byli także prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioltetta Wilkos, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kos, a także sołtysi i przedstawiciele jednostek samorządowych.

Świętowanie zakończyło spotkanie integracyjne w remizie miejscowej OSP przy kawie i ciastach, przygotowanych przez gminne koła gospodyń wiejskich. Więcej na: http://ias24.eu