• Data wydarzenia:
Na ten moment strażacy z Dzierzkowic-Woli czekali wiele lat. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej jednostka ma nowy samochód pożarniczy. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN ze zbiornikiem o pojemności 4,5 tysiąca litrów i pełnym wyposażeniem.

Pojazd został zakupiony w ramach projektu, którego liderem był Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie. Samochód kosztował 760 tysięcy złotych, z czego 440 tysięcy to środki z Regionalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a resztę dołożyła Gmina Dzierzkowice.

W sumie dzięki wsparciu Unii Europejskiej do strażaków ochotników w całym regionie trafi ponad 40 pojazdów, a ich uroczyste poświęcenie i przekazanie druhom odbyło się w piątek 15 grudnia w Lublinie. OSP Dzierzkowice-Wola to jedna z czterech jednostek w gminie i jedna z dwóch, oprócz OSP Dzierzkowice-Rynek, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Do tej pory jednostka miała średni samochód STAR z początku lat 80-tych minionego wieku, który nadal może być używany w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Więcej na:http://ias24.eu


 


(fot. UG Dzierzkowice)