• Data wydarzenia:
Znajdujący się w trudnej sytuacji mieszkańcy gminy Dzierzkowice otrzymają przed świętami pomoc żywnościową. Paczki będą wydawane w czwartek 14 grudnia w remizie OSP w Dzierzkowicach-Rynku. Dystrybucją żywności zajmuje się Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic", które otrzyma ją z Banku Żywności w Lublinie.

- Tym razem mamy otrzymać około 5 ton darów, w tym ser, pasztet, cukier, gulasz wieprzowy i ryby w puszce - wylicza sekretarz stowarzyszenia Krzysztof Dudek. Pomoc mogą odebrać osoby, które spełniają odpowiednie kryterium dochodowe i mają skierowanie, wydane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach.

- Na liście OPS mamy 390 takich osób, ale jeśli ktoś nie będzie mógł odebrać paczki w czwartek między 8.00 a 12.00 może się zgłosić do nas później - zapewnia Krzysztof Dudek. We wrześniu stowarzyszenie dzieliło pierwszą turę darów z banku żywności w ramach nowego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, który jest realizowany od czerwca 2017 do czerwca 2018 roku. Kolejna jest planowana na marzec, a łącznie na jedną osobę, której przysługuje taka forma wsparcia, przypada około 50 kilogramów żywności. Więcej na: http://ias24.eu