• Data wydarzenia:
W Wiejskim Domu Kultury w Dzierzkowicach-Woli odbyło się pierwsze Forum Organizacji Pozarządowych. Z zaproszenia organizatorów skorzystało około 100 osób, które mogły pochwalić się swoimi dokonaniami, poznać się i wymienić doświadczenia.- Mamy kilkanaście organizacji, które działają w różnych sferach, ale często niewiele o sobie wiedzą. Forum było okazją do spotkania w jednym miejscu, zaprezentowania swojej działalności i nawiązania kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować kolejnymi inicjatywami dla lokalnych społeczności - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, który był głównym pomysłodawcą forum.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kół gospodyń wiejskich z Dzierzkowic-Woli, Zastawia Gór, Ludmiłówki i Terpentyny, jednostek OSP z Dzierzkowic-Woli, Sosnowej Woli, Dzierzkowic-Rynku i Ludmiłówki, Stowarzyszenia Szansa dla Ludmiłówki, Stowarzyszenia Razem dla Przyszłości, Stowarzyszenia Sosnowa Wola i Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic, a także Klubu Seniora oraz Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Dzierzkowice i Uczniowskiego Tenisowego Klubu Sportowego.

Wszyscy odebrali od władz samorządowych gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność, a dalsze rozmowy na temat realizowanych przez siebie pomysłów odbywały się w mniej oficjalnej części spotkania, przy poczęstunku przygotowanym przez KGW z Dzierzkowic-Woli.

Program forum dopełniły występy artystyczne w wykonaniu zespołu w składzie: Marcin Gąsiorowski, Mirosław Kasperki i Jan Polak oraz grupy "Lolek Orkiestra" z Zamościa, która zaprezentowała zestaw pieśni biesiadnych oraz przebojów hiszpańskich i włoskich. Więcej na: http://ias24.eu