• Data wydarzenia:
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych, powinni jak najszybciej zgłosić się do urzędu gminy, by podpisać umowy, potwierdzające udział w projekcie. Można to zrobić w pokoju nr 5 na pierwszym piętrze.

Na razie taki dokument podpisało około 250 właścicieli nieruchomości, spośród ponad 600, którzy zdecydowali się na solary z unijnym dofinansowaniem. By rozpocząć montaż urządzeń trzeba jeszcze wpłacić resztę tak zwanego udziału własnego, którego wysokość zależy od rodzaju instalacji.

Oprócz wcześniejszych zaliczek w przypadku dwóch kolektorów, które mają być zamontowane na dachu lub na ścianie to kwota 1180 złotych i 45 groszy, w przypadku trzech kolektorów - 1450,71, a czterech - 1785,92. Jeśli solary mają być zainstalowane na gruncie opłata wynosi - w przypadku dwóch kolektorów 1396 złotych i 83 grosze, a w przypadku trzech - 1634,91 złotych. Montaż solarów rozpocznie się w przyszłym tygodniu najpierw w tych nieruchomościach, w których już są zainstalowane kotły na biomasę, również współfinansowane ze środków unijnych.

Wszystkie urządzenia mają być zamontowane do końca maja przyszłego roku. Zakup i montaż 609 zestawów solarnych będzie kosztować ponad 5 milionów 670 tysięcy złotych, a już zainstalowane w ramach tego samego projektu 53 kotły na biomasę kosztowały 700 tysięcy. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego Gmina Dzierzkowice pozyskała na ten cel do 85 procent kosztów netto. Więcja na:http://ias24.eu