• Data wydarzenia:
Starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice drugi raz wspólnie obchodzili Święto Seniora. Z zaproszenia do miejscowego ośrodka kultury w sobotę 28 października skorzystało około 50 osób.Pierwsze takie obchody odbyły się przed rokiem, a wśród inicjatorów byli członkowie Klubu Seniora, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowice od prawie dwóch lat.

Z okazji swojego święta "jubilaci" odbierali gratulacje i życzenia, obejrzeli okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu przedstawicieli młodszego pokolenia, a potem razem śpiewali i tańczyli.

W imieniu samorządu gminnego wójt Marcin Gąsiorowski podziękował seniorom za ich aktywność, gratulował członkom klubu dotychczasowych osiągnięć i zachęcał do podejmowania kolejnych inicjatyw. Do życzeń dołączyli się m.in. przewodniczący rady gminy Dariusz Latos, sekretarz Tomasz Ośka, dyrektor ośrodka kultury Tomasz Wyka, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie Anna Kazanowska i reprezentujący starostę kraśnickiego dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku Sławomir Cielepała.

Oprócz gratulacji i życzeń seniorzy otrzymali artystyczny prezent od uczennic ZPO w Terpentynie, które pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Muszelskiej przygotowały piosenki i wiersze o i dla seniorów. Ponadto w części artystycznej członkinie zespołu śpiewaczego z Sosnowej Woli Leokadia i Stanisława Terelak zaprezentowały skecz pod tytułem "Kumy".

Wiersze o starości recytowali także sami seniorzy, którzy oprócz tego zaśpiewali swój hymn, a potem zaprosili wszystkich do poloneza i wspólnej zabawy.