• Data wydarzenia:
Integracyjny i śpiewający charakter miały tegoroczne obchody Dnia Papieskiego uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice. W poniedziałek 16 października ponad 300-osobowa grupa przeszła w korowodzie do filii ZPO w Dzierzkowicach Woli, gdzie odbył się festiwal wokalny z elementami pikniku.Przez całą prawie 5-kilometrową trasę uczestnicy przemarszu pod przewodnictwem księdza Marcina Flasińskiego śpiewali piosenki, które nawiązywały do hasła tegorocznych obchodów "Idźmy naprzód z nadzieją!". Na tym jednak "śpiewająca" kolumna nie poprzestała, na miejscu w Dzierzkowicach Woli swoje zdolności wokalne prezentowali uczniowie poszczególnych klas, którzy w tym roku wzbogacili repertuar o układy choreograficzne.

Sportowym elementem Dnia Papieskiego był mecz piłki nożnej, rozegrany pomiędzy reprezentacjami uczniów oraz nauczycieli i rodziców.

- Przez wiele lat takie obchody miały formę okolicznościowych akademii, ale w ubiegłym roku postanowiliśmy to zmienić i teraz powtórzyliśmy ten pomysł. Udało się jeszcze lepiej niż przed rokiem, bo nabieramy doświadczenia, które pozwala traktować Dzień Papieski jako spotkanie całej społeczności szkolnej w miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska.

O kulinarną stronę obchodów zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Gryczanki" z Dzierzkowic Woli, które serwowały m.in. zapiekanki, kiełbaski z grilla i gorący barszczyk, a nad bezpieczeństwem uczestników na trasie przemarszu i podczas pikniku dbali strażacy ochotnicy.

Artystycznym podziękowaniem za pomoc w organizacji spotkania była piosenka "Oaza Dzieci Bożych", wykonana chóralnie przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Więcej na:http://ias24.eu