• Data wydarzenia:
Projekt zakupu i montażu instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii w gminie Dzierzkowice wkracza w kolejną fazę. Samorząd już wybrał firmę, która ma dostarczyć i zainstalować kotły na biomasę, a w najbliższych dniach powinien być wybrany także dostawca kolektorów słonecznych.

- To jeden projekt, na który pozyskaliśmy dotację z Unii Europejskiej. Wprawdzie dostawa kotłów będzie kosztować nieco mniej niż wartość kosztorysowa, ale oferty na solary opiewaja na wyższą kwotę od zakładanej. Wszystko mieści się jednak w planowanej puli wydatków na ten cel i realizacja inwestycji powinna pójść zgodnie z planem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Przetarg na solary powinien być rozstrzygnięty niebawem, a umowa w sprawie kotłów na biomasę, które będą kosztować prawie 700 tysięcy złotych, ma być podpisana do końca lipca. Mieszkańcy gminy Dzierzkowice chcą zamontować 53 takie urządzenia. Wszystkie mają trafić do odbiorców do końca września. Z kolei kolektory słoneczne mają być zainstalowane na 613 posesjach. Urządzenia powinny być dostarczone między 15 sierpnia 2017 roku, a końcem maja 2018 roku. Cały projekt będzie współfinansowany ze środków Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd będzie pochodzić 85 procent kosztów inwestycji.  Więcej na:http://ias24.eu