• Data wydarzenia:
Gmina Dzierzkowice otrzyma z budżetu państwa pieniądze na budowę hali sportowej. Na ogłoszonej we wtorek 18 lipca przez ministerstwo sportu liście projektów, które zostały zaakceptowane do realizacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, jest wniosek o przyznanie dotacji w wysokości prawie 3 milionów złotych.

Z decyzji resortu sportu cieszy się wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, który zapowiada, że kolejnym krokiem będzie przygotowanie przetargu na wykonanie robót. - Inwestycja będzie rozłożona na trzy lata. Przetarg ogłosimy na początku przyszłego roku, by pierwsze prace rozpocząć jesienią. Zgodnie z harmonogramem w 2018 roku mamy wykorzystać 630 tysięcy ministerialnej dotacji, w 2019 roku - 770 tysięcy, a w 2020 roku najwięcej, bo ponad 1,5 miliona złotych - wyjaśnia Marcin Gąsiorowski.

Szacuje się, że budowa hali, która powstanie przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, może kosztować prawie 6 milionów, ale ostateczne koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetarg. W nowym obiekcie ma być, m.in. boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 x 40 metrów oraz trybuny na około 100 miejsc. Więcej na:http://ias24.eu