• Data wydarzenia:
W tym tygodniu w Terpentynie w gminie Dzierzkowice rozpoczęła się budowa przedszkola. Obiekt dla ponad 70 dzieci ma być gotowy za niespełna rok, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Prace geodezyjne zostały zakończone, po starym budynku gospodarczym nie ma śladu, a teren został zniwelowany. Jeszcze w tym tygodniu wykonawcy robót chcą rozpocząć wykopy pod fundamenty - relacjonuje wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych w Terpentynie powstanie od podstaw jednopiętrowe przedszkole o powierzchni użytkowej ponad 560 metrów kwadratowych. Przy budynku będzie parking, a cały teren będzie ogrodzony.

Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm z Warszawy i Wrocławia, a koszt robót to prawie 1,5 miliona złotych, z czego większość będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Na razie najmłodsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice korzystają z pomieszczeń w byłym Domu Nauczyciela. W nowym budynku będą mieć zdecydowanie bardziej komfortowe warunki, a termin zakończenia inwestycji jest wyznaczony na koniec czerwca przyszłego roku. Więcej na:http://ias24.eu